تبلیغات
موسسه علمی _فرهنگی رهپویان دانش - دهه فجر مبارک باد
موسسه علمی _فرهنگی رهپویان دانش
خانه ی دانشجوی اردکان
 
پنجشنبه 15 بهمن 1394 :: نویسنده : خانه دانشجوی اردکان
-

ما به دوران پر از حادثه عادت داریم


ایام فجر یاد اور حرکت تمدن ساز و جهانی است که به رهبری امام خمینی(ره)انجام شد.حرکتی که در نوع خود کم نظیر و حتی بی نظیر است.
حرکتی که همه ی اقشار جامعه از پایین دست ترین تا بالادست ترین,از دانش آموز تا دانشجو را با خود همراه کرده بود در این میان جنبش دانشجویی مثل همیشه جنبشی نوگرایانه، پیشروانه، اصلاحی و انقلابی بوده است همان طور که رهبر انقلاب در این رابطه می فرمایند:"در همه جای دنیا دانشجویان یکی از قشرهای پیشرو هستند, علت هم واضح است, روح ناآلوده جوان هنگامی که با ذهن و فکر روشن ناشی از تحصیل و با دید بصیر و آگاه همراه می شود ترکیب خیلی ممتاز و فاخری به وجود می آورد, آن ترکیب همان دانشجوست!"
در دوران سیاه ستم شاهی نیز این روح بزرگ و ناآلوده ی دانشجو بود که روح پلید استعمار را شناخت وهمراه دیگر اقشار جامعه بر پا ایستاد تا بتواند جامعه را با روح نا آلوده ی خود همراه, و از آلودگی دور بدارد.
"عنصر صفا، معصومیت، احساس پاك و... در نسل دانشجو، چنان بود كه به خوبی توانست گستره قیام مردمی را دریابد. به آن ایمان بیاورد و همپای مردمان كوچه و بازار، در مبارزات مردمی علیه رژیم شاه بكوشد و تمام توان خویش را در آن مسیر به كار گیرد.
گستره قیام مردمی چنان بود كه نقش پیشگامی دانشجویان را به نقش همراهی و همگامی بدل ساخت، و صد البته كه این كار هم نقش اندكی نداشت".
"اگر جریان دانشجویی در كنار نهضت مردمی قرار نمی گرفت، بی تردید شكاف عظیمی در جبهه ملت رخ می داد و نهضت مردم مسلمان از مجموعه عظیم موثری كه عنصر جوانی و تحصیل كردگی را با هم داشت، محروم می ماند. اما اینك پس از فروكش كردن لهیب و التهاب های مردمی، انتظار آن می رود كه مجددا جریان دانشجویی بتواند نقش پیشگامی اجتماعی خود را ایفا كند و تاثیرگذاری خود را در گستره جامعه نشان دهد".
نوع مطلب :
برچسب ها :
 
درباره وبلاگ

دانشجو، "موذن جامعه" هست، "مبدا تحولات" هم هست، "قشر متفکر جامعه" هم هست، اصلا "تعیین کننده ی سرنوشت یک مملکت" هم هست، ولی به شرط آنکه بلد باشد "دانشجو" باشد. که این دوران بشود نقطه عطف زندگی اش.
سال 90 بود که ما دانشجوهای شهر، از رشته ها و دانشگاه های مختلف دور هم جمع شدیم تا تجربیات مان را که در گنجه ی هیچ معلم و مشاوری پیدا نمی شد به اشتراک بگذاریم و کاری کنیم تا دانشجوهای خوبی باشیم و دانشجوهای خوبی روانه ی دانشگاه کنیم، که به قول پیر فرزانه مان: «اگر دانشگاه اصلاح شد، مملکت اصلاح می شود.»

مدیر وبلاگ : خانه دانشجو  

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :