تبلیغات
موسسه علمی _فرهنگی رهپویان دانش - مطالب خرداد 1392
موسسه علمی _فرهنگی رهپویان دانش
خانه ی دانشجوی اردکان
 
روز جوان
دوره جوانی ، ایام بنیانگذاری و شکل گیری شخصیت و تفکر انسان است . جوان هنگامی که خود را می یابد، (بلوغ عقلی ) خود را مواجه با دنیای عظیمی می بیند که باید در آن ایفای نقش کند و از تمام توان و استعداد خود بهره گیرد. در کشوری مانند ایران که درصدر بالایی از جمعیت را نسل جوان تشکیل می دهد، توجه به این آینده سازان ضروری است ، به همین بهانه روز 30خرداد را روز جوان نام نهاده اند تا مسائل این قشر بهتر بررسی شود.

سخنان امام خمینی (ره) درمورد شان ومنزلت جوانان

"#جوانان عزیزم که چشم امید من به شماست ، با یک دست قرآن را و با دست دیگر سلاح را برگیرید و چنان از حیثیت و شرافت خود دفاع کنید که قدرت تفکر توطئه علیه خود را از آن سلب نمایید.
# چنان با دوستانتان رحیم باشید که از ایثار هر چه دارید نسبت به آنان کوتاهی ننمایید.
# آگاه باشید که جهان امروز دنیای مستضعفین است و دیر یا زود پیروزی از آنان است و آنان وارثین زمین و حکومت کنندگان خدایند.
# تا جوانی در دست تو است کوشش کن در عمل و در تهذیب قلب و در شکستن اقفال و رفع حجب . باده عشق
# من امید این را دارم که مقدرات مملکت ما بعد از این بدست شما عزیزان بیفتد و مملکت ما را شما عزیزان حفظ کنید.

# من امید آن را دارم که شماها با علم و عمل تهذیب نفس ، با علم و عمل صالح بر مشکلات خودتان غلبه کنید.

# امید من به شما جوانان است ."میلاد حضرت علی اكبر (ع) و روز جوان مبارک


ولادت با سعادت سبط اكبراقا ابا عبدالله الحسین؛ حضرت علی اكبر علیه السلام
و گرامیداشت روز جوان مبارك باد

نوع مطلب :
برچسب ها :


فرایند ثبت نام پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد سال 92 توسط سازمان سنجش آغاز شد.به گزارش خبرنگار مهر، ثبت‌نام "پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز و رتبه اول كارشناسی در مقطع كارشناسی ارشد سال تحصیلی 93-92 " برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به دریافت پذیرش از هیچ دانشگاهی نشده‌اند، در سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org آغاز شد و تا 8 تیر ادامه دارد.
جایابی توسط سازمان سنجش صرفاً برای دانشگاه‌ها و موسساتی صورت می‌گیرد كه مستقیماً اقدام به پذیرش دانشجو براساس آیین نامه مذكور نکرده اند و متقاضیانی كه در سایت این سازمان ثبت‌نام كنند، بر اساس ظرفیت‌های موجود گزینش می شوند و لزوماً تمام متقاضیان ثبت‌نام شده جایابی نخواهند شد.
به علت محدودیت ظرفیت، سازمان سنجش به متقاضیان پیشنهاد می کند، انتخابهای خود را افزایش دهند.
متقاضیانی كه از سوی دانشگاه‌ها اقدام به پذیرش کرده اند و اسامی آنها از طرف دانشگاه به این سازمان اعلام شده است از فرآیند جایابی توسط سازمان حذف خواهند شد.
نوع مطلب : خبر، اطلاعیه، 
برچسب ها :توصیه هایی مهم برای روز و شب قبل از كنكور
نكاتی در مورد روز قبل از كنكور

روز قبل از كنكور محل حوزه ی برگزاری خود را به طور دقیق شناسایی كنید و نحوه رسیدن به محل را با توجه به شلوغی مسیر مشخص و تعیین نمایید( روز كنكور ترافیك ویژه خود را دارد كه برای داوطلبان انسانی و تجربی و زبان كه كنكورهای آن ها روز پنج شنبه یا شنبه برگزار می‌شود مهم تر است. برای داوطلبان ریاضی و هنر كه روز جمعه امتحان می‌دهند، اگر چه احتمال ترافیك كم تر است، ولی احتمال دیرتر پیدا كردن تاكسی و غیره در روز تعطیل را باید در نظر گرفت.)

در ضمن به این مسأله توجه كنید كه ممكن است حوزه شما هم نام با محلی دیگر باشد لذا به آدرس محل حوزه كاملاً دقت كنید.

در روز قبل از كنكور، درس خواندن به منظور یادگیری تعطیل است!

 

در صورت نیاز به مطالعه، فقط به دوره نكات مهم بسنده كنید و به هیچ وجه به دوره ی مطالبی كه از نظرتان گنگ یا پیچیده است نپردازید. زیرا مطالعه فشرده در روز آخر هیچ نتیجه ای جز آشفته كردن احتمالی ذهن شما نخواهد داشت.

سعی كنید كه در آرامش كامل به سر ببرید و به شایعات و حرف های پراكنده ای كه درمورد كنكور گفته می‌شود اصلاً توجه نكنید. بهتر است كه همراه اعضای خانواده یا دوستان در پارك و هوای آزاد قدم بزنید یا ورزش سبكی( البته نه زیاد) انجام دهید تا شب قبل از كنكور به راحتی بخوابید.

توصیه هایی مهم برای روز و شب قبل از كنكور

نكاتی در مورد شب قبل از كنكور

1.  درشب قبل از كنكور اصلاً درس نخوانید. دوره و مباحثه‌ی گروهی را هم به هیچ وجه انجام ندهید، چون نتیجه‌ای جز افزایش اضطراب نخواهد داشت و موجبات خستگی شما را در روز آزمون فراهم می‌كند. به مسائل حاشیه ای فكر نكنید و بگذارید ذهن تان در فضای آرام به استراحت بپردازید. بعضی افراد ممكن است نتوانند فكر كردن به مسائل مختلف را از ذهن شان دور كنند و این امر ممكن است و باعث دیر به خواب رفتن آن ها شود. در این حالت خاطرات شیرین و مثبت زندگی تان را در ذهن مرور كنید و از فكرهای منفی بپرهیزید.

 

2.  دو مداد سیاه پر رنگ، پاك كن، تراش و كارت ورود به جلسه، شناسنامه، ساعت و سایر وسایل ضروری را در دم دستتان بگذارید تا صبح با عجله دنبال آن ها نگشته و خدای نكرده چیزی را فراموش نكنید.

 

3.  همراه داشتن كمی خوراكی( به خصوص با محتوای قندی)، یك بطری كوچك آب یخ زده و دستمال كاغذی در جلسه آزمون خالی از لطف نخواهد بود لذا بهتر است كه از روزهای قبل موارد ذكر شده در شماره های 3 و 4 را آماده كنید.

 

4.  شب كنكور تا دیر وقت بیدار ماندن و درس خواندن (مثلاً تا 2 بعد ازنیمه شب) آن قدر اشتباه بزرگی است كه اصلاً لازم نمی‌بینیم توصیه كنیم كه این كار را نكنید!


با آرزوی موفقیت برای داوطلبان عزیز


نوع مطلب :
برچسب ها :


ضمن آرزوی موفقیت برای كلیه خواهران و برادرانی كه درآزمون سراسری سال 1392 ثبت نام نموده اند، بدین وسیله بهاطلاع میرساند آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی در صبح پنج شنبه 6/4/92، داوطلبان گروه آزمایشی هنر در بعدازظهر پنج شنبه 6/4/92، داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح جمعه 7/4/92، داوطلبان گروه آزمایشی زبانهای خارجی در بعدازظهر جمعه 7/4/92 و گروه آزمایشی علوم انسانی در صبح شنبه 8/4/92 در 358 شهرستان و بخش مختلف كشور (به شرح جدول شماره 1) برگزار خواهد شد.كارتهای شركت در آزمون برای كلیه داوطلبان آزمون سراسریسال 1392 از روز یكشنبه 2/4/92 لغایت روز چهارشنبه 5/4/92 براساس مندرجات بند; الف; این اطلاعیه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش كشور قرار میگیرد و داوطلبان پس از پرینت كارت شركت در آزمون، در صورت وجودنقص احتمالی میبایستی ;مطابق بند ;ب; این اطلاعیه; به حوزه های رفع نقص كارت مندرج در جدول شماره 2 مراجعه نمایند.ادامه مطلب


نوع مطلب : خبر، اطلاعیه، 
برچسب ها : کنکور،هشتمین همایش دوسالانه اقتصاد اسلامی «اخلاق در اقتصاد اسلامی و اقتصاد ایران» - اردیبهشت 93

نوع مطلب :
برچسب ها :


مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: دفترچه آزمون سراسری در هر پنج گروه آزمایشی شخصیسازی شده و به صورت چهار گروه متنوع در بین داوطلبان توزیع میشود.

حسین توکلی مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: تمام سوالات آزمون عمومی (دفترچه شماره 1) و آزمونهای اختصاصی (دفترچه شماره 2) در هر پنج گروه آزمایشی شخصی سازی شده و شماره داوطلبی، نام خانوادگی و نام داوطلبان، روی جلد دفترچه ها قید میشود.

وی افزود: این دفترچه ها دارای تنوع نیز بوده و در انواع A، B، C و D تقسیم میشود.

توکلی در ادامه تصریح کرد: پاسخنامه و دفترچه عمومی ( دفترچه شماره 1) داوطلبان در همه گروه های آزمایشی در یک بسته نایلونی و دفترچه های آزمون اختصاصی (دفترچه شماره 2) نیز، هر یک در بسته های نایلونی جداگانه در روز آزمونها در بین داوطلبان توزیع خواهد شد.

مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پایان خاطرنشان کرد: هر داوطلب ضرورت دارد بعد از دریافت پاسخنامه و دفترچه های عمومی و اختصاصی، نسبت به کنترل شماره داوطلبی روی دفترچه، شماره مندرج روی کارت، شماره صندلی و نام و نام خانوادگی، و اطمینان از یکسان بودن آنها و کنترل نوع دفترچه آزمون (یکی از انواع A، B، C و D) بر اساس برنامه زمانی مربوطه، نسبت به پاسخگویی به سوالات اقدام کنند.
نوع مطلب : خبر، علمی، 
برچسب ها : کنکور،


چهارشنبه 22 خرداد 1392 :: نویسنده : خانه دانشجوی اردکان
ازین پس هر هفته و در صورت امکان هر روزه اسامی همایش هایی که در سطح کشور برگزار می گردد به اطلاع دانشجویان عزیز می رسد تا نسبت به مقاله نویسی و ارسال مقاله به این همایش ها ، فعال شوند با تشکر محمد مهدیزاده اردکانی


نخستین همایش ملی معماری، مرمت، شهرسازی ومحیط زیست پایدار- شهریور 92

نخستین همایش ملی گیاهان دارویی وکشاورزی پایدار - مهر 92
همایش ملی« بررسی سیر تحول ادبیات بومی در لرستان »
همایش بین المللی بازاریابی و برندینگ اینترنتی - مرداد 92


باتشکر
نوع مطلب :
برچسب ها :


به لینک زیر مراجعه کنیدنوع مطلب :
برچسب ها :


چهارشنبه 22 خرداد 1392 :: نویسنده : خانه دانشجوی اردکان

حسین سلطان عشق،عباس ساقی عشق،زینب شاهد عشق و سجاد راوی عشق.

کاروان عشق در راه است و خود “عشق”نیمه شعبان خواهد آمد…

اعیاد شعبانیه مبارکشعبان بهانه ای است برای دوستی با خدا ، لحظه هایتان سرشار از این دوستی باد.

نوع مطلب :
برچسب ها :


سه شنبه 21 خرداد 1392 :: نویسنده : خانه دانشجوی اردکان
 
خویشتن و مردم را هنگامی می شناسی ، که تنها شوی . اُرد بزرگ
 
از ابرانسان است كه انسان های برتر دلگرمی و شجاعت می گیرند . فردریش نیچه
 
غذایی را بخور كه می پسندی ,لباسی را پبوش كه مردم می پسندند. ادیبان
 
اول اندیشه، وانگهی گفتار . لائوسته
 
اولین درسی که والدین باید به فرزندان خود بیاموزند، صداقت است. شوپنهاور
 
اگر سخن چون نقره است، خاموشی چون زر پربهاست. لقمان
 
در پشت هیچ در بسته ای ننشینید تا روزی باز شود . راه کار دیگری جستجو کنید و اگر نیافتید همان در را بشکنید . اُرد بزرگ
 
ازدواج چیزی جز یک دوستی که به تصویب پلیس رسیده است نیست . سارا برنار
 
هیچ گاه برای آغاز دیر نیست ، همین بس که به خود بگویم این بار کار نا تمام را پایان می دهم . اُرد بزرگ
 
آن که به خداوند پاک و مهربان بیش از دگران امید و بیم بسته است ، بیش از همه در خور ستایش است . بزرگمهر
 
انسان! خودت به یاری خود برخیز! . بتهوون
 ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
 
درباره وبلاگ

دانشجو، "موذن جامعه" هست، "مبدا تحولات" هم هست، "قشر متفکر جامعه" هم هست، اصلا "تعیین کننده ی سرنوشت یک مملکت" هم هست، ولی به شرط آنکه بلد باشد "دانشجو" باشد. که این دوران بشود نقطه عطف زندگی اش.
سال 90 بود که ما دانشجوهای شهر، از رشته ها و دانشگاه های مختلف دور هم جمع شدیم تا تجربیات مان را که در گنجه ی هیچ معلم و مشاوری پیدا نمی شد به اشتراک بگذاریم و کاری کنیم تا دانشجوهای خوبی باشیم و دانشجوهای خوبی روانه ی دانشگاه کنیم، که به قول پیر فرزانه مان: «اگر دانشگاه اصلاح شد، مملکت اصلاح می شود.»

مدیر وبلاگ : خانه دانشجو  

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :